Vyberte stránku

Masáže & terapie Kolín

Dnešní doba je uspěchaná a náročná a vaše tělo je unavené a mnohdy bolestivé, terapeutické účinky lidského doteku v podobě masírování jsou již dlouhou dobu ověřeny, a proto pravidelná masáž může mít i hlubší efekt v podobě zlepšení vašeho zdravotního stavu. 

Zapomeňte chvíli na hektický svět okolo vás a přijďte si ke mně zarelaxovat, uvolnit se a pomoci vašemu tělu opět zregenerovat a načerpat novou sílu. Masáže pomáhají při problémech s páteří, když vás bolí klouby, při poruchách prokrvení, ale také když vás bolí hlava, trpíte nespavostí nebo máte dýchací potíže, masáže mají vliv na lidskou psychiku a posilují organismus.

Přijďte vyzkoušet masáže v centru Kolína. Těším se na setkání s vámi.

Vlastimil Vaněk, váš masér

Massé sídlí hned naproti kulturnímu domu v Kolíně jak je Kadeřnictví STUDIO 86.

Klasická masáž

Pomáhá v uvolnění, pro regeneraci těla po fyzické a psychické zátěži, k posilování organismu, k léčení některých chorobných a poúrazových stavů, uvolňuje kožní napětí a prokrvuje kůži.

Klasická (švédská) masáž se provádí pomocí masážních prostředků. Při masáži se využívají různé hmaty (tření, hnětení, mačkání,…), díky nimž se svaly uvolňují.

Tempo masáže a styl: vydatnější a tvrdší hmaty, které dokáží ve svalech uvolnit únavové látky, např. kyselinu mléčnou ve svalech.

Kdy se neprovádí: při nádorových a zánětlivých onemocněních, při horečnatých a infekčních onemocněních

Reflexní masáž

Pomáhá při onemocněních páteře a kloubů, při funkčních a chronicky organických onemocněních, poúrazových a pooperačních stavech, při poruchách prokrvení, při vegetativní a endokrinní dysregulaci.

Reflexní masáž se provádí bez masážních prostředků (na sucho). Hmaty reflexní masáže se provádějí pomalu.

Tempo a styl masáže: masáž se provádí na sucho a pomalu.

Kdy se neprovádí: při nádorových a zánětlivých onemocněních, při horečnatých a infekčních onemocněních

 

Reflexologie nohou

Pomáhá při únavě, nemocech pohybového aparátu, bolestech hlavy, nespavosti, nemocech dýchacích cest.

Při masáži se využívá tlaku prstů na reflexní body na noze a tím se prospěšně ovlivňuje jiná část těla – každý orgán, fyziologická část těla má svůj protějšek v reflexních bodech.

Kdy se neprovádí: při nádorových a zánětlivých onemocněních, při horečnatých a infekčních onemocněních, při kožních onemocněních nohou, těhotenství

K odstranění bolesti, povzbuzení energie a zotavení svalstva

Pomáhá při odbourání stresu, bolesti, napětí ztuhlých a bolavých svalů, podporuje krevní oběh, lymfatický systém a vyloučuje toxické látky z organismu, navozuje klid a pohodu.

Rychlost světa kolem nás a stres má za následek mnoho fyzických a psychických potíží. Masáže umí pomoci od bolesti, napětí ztuhlých a bolavých svalů, pomáhá podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu. Používají se při ní jemnější, pomalé hmaty. Když se spojí masáž s kvalitním olejem dojde k naprostému navození klidu a pohody.

Masáž obličeje a šíje

Proti bolestem hlavy, migrénám, pro dobrou mysl, pocit uvolnění, odbourává stres, svěží okysličená pleť, která je jemnější a kvalitnější, uvolňuje blokády krční páteře. Dokáže mít pozitivní účinky na nervový systém, také na váš sluch, zrak a chuť.

Masáž obličeje a šíje působí proti stresu a pomůže vám jak se říká „vypnout“. Při masáži obličeje a šíje se dokážete uvolnit a vaše mysl vypustí vše čím byla zahlcena. Zažijete krásný pocit uvolnění a hlavně dokážete zapomenout na vaše každodenní starosti a stres. Masáž obličeje a šíje je tou správnou volbou, jak relaxovat, zbavit se napětí a bolestí hlavy. Navíc vaše pleť bude vypadat svěží, protože dochází k aktivaci podkožního lymfatického systému a dojde k okysličení celého obličeje, který následně dokáže daleko lépe absorbovat kosmetické přípravky.

Tempo masáže a styl: Jde o velice jemnou techniku, provádí se velmi pomalými tahy a tlaky na vaši kůži.

Kdy se masáž neprovádí: po operaci krční páteře, při nádorovém onemocnění, při aktutní a zánětlivé bakteriální nemoci.

Regenerační olejová masáž

Pomáhá od bolesti, napětí ztuhlých a bolavých svalů, podporuje krevní oběh, lymfatický systém a dokáže vyloučit toxické látky z organismu, odstraňuje únavu, navozuje klid a pohodu.

Je velice důležitá, protože při masáži dochází ke zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních vod a balastních látek. V dnešním rychlém, hektickém světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží, regenerační olejová masáž blahodárně působí na vaše tělo a dodá vám pocit lehkosti a volnosti.

Tempo masáže a styl: používají se při ní jemnější, pomalé hmaty. Ve spojení s kvalitním olejem dojde k naprostému navození klidu a pohody.

Kdy se masáž neprovádí: v období pokročilého těhotenství a také při výskytu křečových žil.

Sportovní masáž

Pomáhá odstraňovat únavu a posiluje regeneraci organismu, odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva.

Tyto masáže  jsou určeny nejen pro aktivní sportovce, ale mohou velmi dobře posloužit i rekreačním sportovcům. Při nadměrné fyzické zátěži vzniká ve svalech nadbytek kyseliny mléčné, který může způsobovat 2 – 3 dny po sportovním výkonu vaši únavu, pocit zničenosti, bolest a nebo dokonce i křeče. Proto byste před a po sportu neměli vynechávat strečink. Když už se tak stane a chcete si ulevit od bolesti zajděte na sportovní masáže. Silné hmaty sportovní masáže dokáží odstranit únavu a posílit a zrychlit regeneraci vašeho organismu. 

Tempo masáže a styl: silnější a vydatnější hmaty, rychlá a s nepravidelným tempem, vydatnější intenzita a masáž je prováděna všemi směry.

Kdy se masáž neprovádí: pro dráždivý účinek sportovní masáže, není doporučeno provádět masáž pozdě večer.

Wikipedie správně specifikuje, že sportovní masáž je masáž složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení.